Direktorė T.Lochankina

Mokyklos steigėja ir pirma direktorė (1991-2011) Tamara Lochankina

Viešoji įstaiga „Klaipėdos specialioji mokykla daugiafunkcinis centras      “Svetliačiok“ veikia švietimo, sveikatos priežiūros bei socialinėje srityje ir viešai teikia šių sričių paslaugas visuomenės nariams.

Mokykla įsteigta 1991 metais tėvų ir pedagogų iniciatyva. Tai pirma nevalstybinė švietimo įstaiga Lietuvoje, kurioje ugdosi bei mokosi vaikai su negalia.

Mokyklos steigėja ir  pirma direktorė (1991- 2011)— Tamara Lochankina

Mokyklos filosofija:

“NUKREIPIU Į TAVE, NEĮGALŲJĮ VAIKĄ, VISĄ SAVO…

…TIKĖJIMĄ

Būdamas suaugęs žmogus – mokytojas, ugdytojas – remdamasis savo tikėjimu, tau sakau: tikiu tavimi, tavo asmenybe, tavimi tokiu, koks tu esi. Tikiu tuo, net jei ne viskas tavyje yra priimtina. Man tu esi vertingas.  Būtent dėl mano tikėjimo tavimi ir tavo tikėjimo manimi, mes, aš ir tu, tapome reikšmingais žmonėmis.  O gyvenimas įgavo prasmę.

…VILTĮ

Turiu savyje kažką, kas gali būti tau naudinga. Tu, vaike, turi savyje gyvenimo pradą, kuris suteikia prasmę tavo egzistencijai, kuris padės tau save išreikšti, paneigdamas bet kokias tikimybes. Tu turi proto negalę ar autizmo sindromą? Tu esi paralyžiuotas? Kiek yra pavidalų, kurie gali gąsdinti, bet kurie nepajėgs nustelbti tavyje slypinčio protingo gyvenimo prado. Kartu jo ieškodami, mes būtinai jį atrasime.

…MEILĘ

Tai vidinis įsipareigojimas, kurį prisiimu tavo atžvilgiu ir kuris skatina mane veikti. Padarysiu dėl tavęs viską, nors tai neatitiktų mano lūkesčių. Kodėl? Visu savo elgesiu, visa savo prigimtimi tau sakau: elgsiuos taip todėl, kad esi tu, esu aš ir yra Jis, nešantis mus – tave ir mane – savo delne.”

 
 
 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support