Gimtoji kalba – kiekvienos tautos pamatas. Tai esminis tapatumo ženklas, reikšmingiausias tautos turtas. Mes ja komunikuojame, bendraujame, keičiamės mintimis bei idėjomis. Todėl labai svarbu savo gimtąją kalbą saugoti ir puoselėti bei neleisti jai išnykti. Pasaulyje kasmet, vasario 21 d. minima gimtosios kalbos diena. Ši diena, skirta atkreipti dėmesį į kalbų ir kultūrų įvairovę.

 
Mokykla Svetliačiok unikali tuo, kad joje kasdien skamba net 3 kalbos: lietuvių, rusų ir ukrainiečių. Minėdami ir švęsdami šią dieną, pristatėme šias kalbas dainuodami, grodami, vaidindami ir papasakodami, taip, kaip mums atrodo svarbiausia! Šventės staigmena – azerbaidžaniečių kalba, kurią pristatė mokytoja Sabina.
 
Mokyklos pedagogai išklausė du pranešimus, kuriuos pristatė mokyklos direktorė, Lietuvos humanistinės pedagogikos asociacijos pirmininkė Marina Korinevskaja – „Visos pasaulio kalbos turi bendrą šaknį ir yra tarsi medžio šakos“, ir atvykusi į mūsų renginį Lietuvos humanistinės pedagogikos asociacijos narė, lietuvių kalbos ir etikos mokytoja metodininkė Vilija Žalienė iš Vilkaviškio –  „Gimtoji kalba – tai dvasios lieptas per laiko upę“.
 
Šios gražios ir unikalios šventės organizatoriai – Bitučių klasė ir klasės vadovė Neringa Gusiatinienė. Ačiū visiems dalyviams už nepakartojamus pasirodymus. Branginkime savo gimtąją kalbą! 
Back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support